Muharrem Balat (MB Holding Yönetim Kurulu Başkanı) : “İTÜ’nün Öğrencilerine kattığı değer paha biçilemez niteliktedir” 
 
İstanbul Teknik Üniversitesi, Türkiye’nin en kıymetli üniversitelerinin başında gelmektedir. Gerek teknik açıdan gerekse yönetimsel manada öğrencilerine kattığı değer paha biçilemez niteliktedir. Ülkemizin en değerli sanayi kuruluşlarında çalışıp, bu kuruluşları ve dolayısıyla memleketimizi daha ileriye taşıyabilecek, teknik açıdan donanımlı, vizyon sahibi ve proaktif mezunlar veren bir okul olarak İTÜ’nün, ülke sanayine katkısı tartışılmaz derecede önemlidir. 
 
Bu ilke, prensip ve deneyimler ışığında yetiştirilen mezunlar; gerek çalışan olarak gösterdikleri üstün performans donanım ve emek, gerekse kendi işlerinin patronu olma konusunda gösterdikleri kabiliyet ve girişimcilik özellikleriyle her zaman ön plana çıkıyorlar.
Sanayi sektörünün bir temsilcisi olarak, iş hayatında benimsediğim en önemli ilke; “Başarı en büyük mutluluktur” ilkesidir. Başarıda en önemli kriter ise başarının sürdürülebilir olmasıdır. İTÜ’nün üniversiteler arasında ve mezunlarının patronlar ve çalışanlar olarak geldiği bu güzide konumu sürdürmeyi misyon edinmesi gerekmektedir. Teknolojinin sürekli geliştiği günümüz dünyasında, teknik bir üniversite olan İTÜ alt yapı olarak bu gelişime ayak uydurmalıdır.
 
 Bu, başarıyı devamlı hale getirmekte en önemli etkenlerden biridir. Hedeflenen gelişim gösterildiğinde üniversitemiz uluslararası arenada da daha üst sıralarda yer alacaktır. Bir İTÜ mezunu olarak, her zaman genç arkadaşlarımızın ve üniversitemizin yanında yer almaktan onur duyacağım.
(İTÜ Vakfı Dergisi 64.sayısından alınmıştır)
 
MB Holding Hakkında: MB Holding'in temelleri 1968 yılında MB Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve İnşaat Yüksek Mühendisi Muharrem Balat'ın Muharrem BALAT İnşaat Şirketi'ni kurması ile atıldı.  
 
Taahhüt işlerinde önemli projelere imza atmış ve günümüzde ilk 10 müteahhit arasında yer alan Muharrem Balat, daha sonra 1987 yılında Baltaş İnşaat'ı kurdu. O zamana kadar dış ülkelerde taahhüt işi yapmamış Türk firmalarına, örnek olacak birçok yurtdışı projelerine de imza attı. Yurt içi ve yurtdışında birçok Üniversite, Hastane, Sanayi Sitesi, Toplu Konut, Organize Sanayi Sitesi, Serbest Bölge, Hidro Elektrik Santrali, Kapali Spor Salonu, Stadyum ve Fabrika İnşaatı tamamlayan MB Holding İnşaat Grubu bugün ağırlıklı olarak toplu konut alanında hizmet vermekte olup 2002 yılından bu yana yaklaşık 30.000 kişiyi konut sahibi yapmıştır.

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ