İTÜ Vakfı Sosyal ve Kültürel Hizmetler Komitesi, bir kez daha “Gümüş Arı” ödülünün sahibi oldu.

İstanbul Teknik Üniversitesi’ne en fazla katkıda bulunan kişi ve kuruluşlara verilmekte olan Altın Arı ve Gümüş Arı Ödülleri, Üniversitemizin 241. kuruluş yıldönümü nedeniyle gerçekleştirilenGeleneksel İTÜ Günü töreninde sahiplerini buldu. İTÜ Vakfı Sosyal ve Kültürel Hizmetler Komiteside, Üniversiteye yaptığı burs katkıları nedeniyle 6. Kez Gümüş Arı Ödülü’nü aldı.

İTÜ Rektörlüğü, İTÜ Vakfı Sosyal ve Kültürel Hizmetler Komitesi’ni, Burs Projesine ve Üniversitemize yaptığı katkıları değerlendirerek 2015 yılında da “Gümüş Arı Ödülü”ne layık gördü.Komite, 2004 yılında İTÜ Vakfı ile birlikte Altın Arı, günümüze kadar farklı yıllarda aldığı ödüllerle 6. defa Gümüş Arı Ödülü’nü alarak Vakfımızı bir kez daha gururlandırdı. Ödül, Rektör Prof. Dr.Mehmet Karaca tarafından, Komite adına kıdemli üyelerden Ayla Altay’a sunuldu.

1984 yılında üniversitemizi amaçlar doğrultusunda desteklemek üzere kurulan İTÜ Vakfı, kuruluş yılından itibaren hizmete açtığı işletmelerden sağladığı gelirlerini kesintisiz olarak İTÜ öğrencilerine burs, yurt imkanı ve üniversiteye katkı olarak sunuyor. Burs ve yurt olanaklarınındışında, İTÜ Vakfı bütçesinden ve şartlı bağışlardan her yıl İTÜ’ye önemli miktarda doğrudan katkısağlanıyor. Aynı amaçlarla ve İTÜ Vakfı’na güç katmak üzere 1989 yılında kurulan İTÜ Vakfı Sosyalve Kültürel Hizmetler Komitesi, gönüllü üyelerin çabalarıyla ve hep aynı heyecanla varlığını,etkinliklerini sürdürüyor. Dünyaca tanınan solist ve grupları konuk ettiği klasik müzik konserleri,yurtiçi ve yurt dışı geziler, briç ders ve turnuvaları, yoga, resim kursları, söyleşi ve konferanslardan oluşan etkinliklerle hem Burs Fonu’na katkı, hem İTÜ camiasında sosyal yaşama katkı sağlanıyor.

İTÜ Vakfı Sosyal ve Kültürel Hizmetler Komitesi, düzenlediği bu etkinliklerden sağladığı gelir ve bağışlarla her yıl 200 civarında İTÜ öğrencisine karşılıksız eğitim bursu veriyor.

 

Yıl Sonu Toplantısında Komite'ye Yeni Başkan Seçildi

Sosyal ve Kültürel Hizmetler Komitesi, Şadiye Karadoğan başkanlığında 2014-2015 çalışma dönemini noktaladığı Haziran ayındaki toplantısında, hem etkinliklerin genel değerlendirmesi yapıldı hem de yeni dönem Başkan ve Yönetim Kurulu üyelerini seçti.

Daha önceki yıllarda birçok dönem başkanlık yapmış olan İTÜ Kimya Bölümü mezunu Zeliha Dilek 2015-2016 çalışma dönemi başkanlığına seçilirken; Kamuran Aköz 2. Başkan, Sultan Sökmen Koordinatör üye, Güler Uğur Gezi Alt Komitesi Yürütücüsü, Sermin İpekoğlu Sosyal Alt Komite Yürütücüsü, Nuran Baykal Rehberlik ve Burs Alt Komite Yürütücüsü olarak görevi sürdürecek.

Toplantıda, 2015 yılı Gümüş Arı Ödülü’nü almış olmanın sevincini de paylaşan Komite üyeleri, yeni çalışma dönemine Eylül ayında başlayacak.