Prof. Dr. F. Taner Özkaynak anısına
Borusan Quartet, müzikseverlere eşsiz bir konser sundu…

İTÜ Vakfı Sosyal ve Kültürel Hizmetler Komitesi’nin “Burs Kampanyasına Destek” etkinlikleri çerçevesinde, İTÜ Maçka Yerleşkesi’nde müzikseverlerle buluşan Borusan Quartet eşsiz bir konser sundu.
İTÜ Makine Fakültesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. F. Taner Özkaynak anısına düzenlenen konsere  İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca,  F. Taner Özkaynak’ın ailesi, yakınları, mesai arkadaşları, İTÜ öğretim üyeleri, Sosyal ve Kültürel Hizmetler Komitesi üyeleri ve çok sayıda müziksever katıldı.
Konserin açılış konuşmaları  Rektör Mehmet Karaca ve Sosyal ve Kültürel Hizmetler Komitesi Başkanı Zeliha Dilek tarafından yapıldı. Rektör Karaca, aramızdan zamansız ayrılan  Taner Özkaynak anısına düzenlenen bu anlamlı konserin, İTÜ Vakfı ve Borusan işbirliğiyle düzenlenmiş olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, organizasyona yaptığı katkılar nedeniyle, Prof. Dr. Taner Özkaynak’ın eşi Şerife Özkaynak’a, Komite adına bir teşekkür plaketi sundu.
Sahneye, her biri yüzlerce yıllık çok özel enstrümanlarla çıkan Borusan Quartet üyeleri  Esen Kıvrak, Olgu Kızılay, Efdal Altun ve Çağ Erçağ; programda A. Dvorak, W.A. Mozart, G. Verdi, M. Ravel, O. Balcı, G.Gershwin ve D. Shostakovich’in bestelerini seslendirdiler.
Her yönüyle özel ve anlamlı olan bu konser, kuşkusuz müzikseverlerin anılarında farklı bir yere sahip olacak…