Şirin Pancaroğlu, “Cafe Tango” ile Latin ezgilerini sahneye taşıdı…
 
İTÜ Vakfı Sosyal ve Kültürel Hizmetler Komitesi, Burs Kampanyasına Destek etkinlikleri çerçevesinde 2013 yılının ilk konser organizasyonunda  Arp sanatçısı Şirin Pancaroğlu’nu müzikseverlerle buluşturdu.   Konserde, Arp Sanatı Derneği’nin kurucusu ve arp sanatçısı Şirin Pancaroğlu yönetimindeki “CAFE TANGO” Latin ezgilerini sahneye taşıdı. 
 
Şirin Pancaroğlu, 15 yıllık birikimini hayata geçirdiği,  valslerden milongolara, tangolardan candombe gibi türlerin çok renkliliği içinde canlanan hayali “Cafe Tango”da, farklı kulvarlarda müzik yapan müzisyenleri  buluşturuyor. Bugüne kadar konserlerinde tangolara zaman zaman yer veren Şirin Pancaroğlu, “Cafe Tango”da; 1. Dünya Savaşı yıllarında Kayseri’den Buenos Aires’e giden ve orada birkaç yıl yaşayan büyükbabasına dayanan tango hikayesini, Arjantin ve Türkiye kökleriyle kucaklıyor. 
 
Dans ve müziğin iç içe geçtiği bu renkli etkinlikle,  İstanbul’da yaşayan Arjantinli efsane gitarist Ricardo Moyano, bandoneon üstadı Carlos Gustavo Battistessa, kontrbasta icracı kimliğinin yanı sıra orkestra şefliği, aranjör, besteci gibi çok yönlü müzikal kişiliği ile Arda Agoşyan ve etkileyici sesiyle Dilek Türkan da yerlerini aldılar. 
 
21 yıldan bu yana, düzenlediği sayısız etkinlikten elde ettiği gelirle binlerce İTÜ öğrencisine burs desteği sağlayan Sosyal ve Kültürel Hizmetler Komitesi’nin bu konserinden elde edilen gelir de aynı amaca yönelik olarak İTÜ Vakfı Burs Fonu'na aktarıldı.  Bu konser de bir çok etkinliğimizde olduğu gibi Sayın Kevser ARSAN tarafından desteklendi.  Kendisine teşekkürlerimizi sunuyoruz.