Neş'e Önal anısına...
BURÇİN BÜKE KONSERİ


İTÜ Vakfı Sosyal ve Kültürel Hizmetler Komitesi’nin Neş'e Önal anısına düzenlediği  Burçin Büke Konseri, 11 Şubat 2013 tarihinde İTÜ Maçka Kampüsü Mustafa Kemal Amfisinde gerçekleştirildi. 
İTÜ Vakfı Sosyal ve Kültürel Hizmetler Komitesi’nin kurucu üyeleri arasında yer alan ve 23 yıl boyunca çeşitli etkinliklerde görev alarak destek vermiş olan Neş’e ÖNAL anısına düzenlenen konsere ilgi büyüktü. 
Burçin Büke, bu konserinde  Cpopin, Prokofiev ve Cosmo eserlerinin yanı sıra, kendi bestelerinden oluşan bir seçki ile müzikseverlerin karşısına  çıktı. Sanatçıya Vokal'de Şenay Lambaoğlu, Bas Gitar'da Uğur Yalçın eşlik etti. 
Konserde, İTÜ Vakfı Yönetim Kurulu Üyelerinden Y. Mim. Levent Aksüt'ün sahneye çıkarak, kemanıyla iki parça seslendirmesi müzikseverler için büyük sürpriz oldu. 
22 yıldan bu yana düzenlediği sayısız etkinlikten elde ettiği gelirle binlerce İTÜ öğrencisine burs desteği sağlayan Sosyal ve Kültürel Hizmetler Komitesi’nin, Prof. Dr. Güven Önal’ın desteği ile gerçekleştireceği bu konserden elde edilen gelir de, aynı amaca yönelik olarak İTÜ Vakfı Burs Fonu’na aktarıldı. 

Burçin Büke:
Müzik coğrafyamızın ‘harika çocuk’larından Burçin Büke’nin müzik kariyeri, gerek eğitim gerekse icra sürecinde parlak başarılarla dolu. Devlet bursuyla okuduğu Hannover Müzik Akademisinden birincilikle mezun olan ve günümüze kadar dünyanın pek çok ülkesinde, müzik dünyasının önde gelen şefleri ile sayısız konserler veren, festivallere katılan Burçin Büke, ünlü bestecilerin eserlerinin yanı sıra kendi çalışmalarının da yer aldığı dikkat çeken albümler yaptı.
 
Şenay Lambaoğlu:
Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi müzik toplulukları şan bölümünden mezun olduktan sonra, aynı üniversitede yüksek lisansını tamamladı. Yurtiçinde ve yurtdışındaki caz festivallerinin yanısıra, söz ve müziği kendisine ait olan 'içimde aşk var' adlı caz albümü ile de adını duyurdu. Caz müzisyenleriyle birçok projede yer alan sanatçı, müzikal yaşamını çeşitli sanatsal projelerle sürdürüyor. 

0212 296 55 11 - 0537 921 82 32 e-mail: komite@ituvakif.org.tr